niedziela, 19 kwietnia 2009

Do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Szanowny Panie Prezydencie

Przesyłając nową porcję podpisów sygnatariuszy petycji w sprawie budowy pomnika KL Warschau przy skwerze im. Alojzego Pawełka, pragnę ponownie wyrazić nadzieję jaką można żywić w związku z zapewnieniem Kancelarii Prezydenta RP, że Pan Prezydent wykazuje ogromną wagę do przywracania pamięci historycznej.

Wątpliwości może budzić jednak brak pomnika pomordowanych w KL Warschau 200 000 Polaków w miejscu będącym stolicą Polski - symbolu polskiej państwowosci. Dbałość Pana Prezydenta o pamięć historyczną nie jest zatem dostateczna, a zwłaszcza w obliczu faktu, że brak tego pomnika wynika również z zaniedbania Pana Prezydenta. Pomijając już obietnicę wyborczą - złożoną przed kamerami telewizji Trwam odnośnie budowy pomnika - pozwolę sobie
przypomnieć wypowiedzi Pana Prezydenta jako Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dla dziennikarzy „Naszego Dziennika”. Wynika z nich, że przygotowania do budowy pomnika były już w toku za czasów urzędowania Pana Prezydenta w warszawskim ratuszu w 2005 roku. Cytuję: „Trwają przygotowania i pomnik będzie jak najszybciej.” Dziwił się nawet Pan Prezydent, że jeszcze nie było decyzji pozwolenia na budowę. Cytuję: „Nawet nie wiedziałem,
że jeszcze jej nie ma. Ona też będzie.”

Dziwić może wyborców, że trwały przygotowania do budowy pomnika bez obowiązującego pozwolenia na jego budowę i że Pan Prezydent nie był świadomy, że takie poczynania mogą pozostać bez rezultatów. Pomimo tego jestem przekonany, że Pan Prezydent - jeszcze przed prezydenckimi wyborami - okaże się mimo wszystko tak jak brzmi tytuł artykułu z kórego zaczerpnąłem cytaty - człowiekiem odpowiedzialnym za swoje słowa...Cytaty zaczerpnięto z artykułu „Jestem człowiekiem odpowiedzialnym – rozmowa z prezydentem Warszawy Lechem Kaczyńskim, kandydatem PiS na prezydenta Rzeczpospolitej”, Nasz Dziennik 23 09 2005.

Z wyrazami zakłopotania i szacunku

Wojciech Kozłowski


Załącznik nr 1. Petycja do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie budowy Pomnika Ofiar Koncentrationslager Warschau na skwerze im. Alojzego PawełkaZałącznik nr 2. Lista sygnatariuszy petycji (łączna lista)

Załącznik nr 3. Pismo z dn. 12. 01. 2009 r. z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej do Wojciecha Kozłowskiego.Załącznik nr 4. Artykuł z „Naszego Dziennika” pt. „Jestem człowiekiem odpowiedzialnym”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz