niedziela, 5 września 2010

Apel do Polaków o pamięć – o kamień

Maraia Trzcińska – sędzia niezłomny - na antenie Radia Maryja, wystąpiła z dramatycznym apelem do wszystkich Polaków o przynoszenie kamieni na skwer Alojzego Pawełka w Warszawie.

Ofiarne kamienie jesteśmy winni rodakom wymordowanych w Niemieckim Obozie Zagłady KL Warschau. Utworzyć one mają spontaniczny pomnik - Kopiec Męczenników KL Warschau.
Pierwsze kamienie ułożono w kształt pękniętego serca.

Kamień główny, pod którym - z udziałem ś.p. ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego - wmurowano akt erekcyjny.

Potrzebny jest teraz Twój kamień, a sprawa jest na tyle ważna, by cierpienie, męka, krzyż - Golgota KL Warschau - nie była zapomniana, a więc nie poszła na marne, lecz - chociażby poprzez pamięć kamienną - stała się konkretną cząstką Zmartwychwstania Polski.

Błogosławiony Jerzy Popiełuszko mówił, że krzyże naszej Ojczyzny muszą doprowadzić do jej Zmartwychwstania... Że innej drogi nie ma... Nie marnujmy zatem tych krzyży, które już się dokonały, abyśmy nie musieli umierać na nowo... Bowiem tak jak ofiara krwi rodaków niewinnie przelana, trafia do Boga jako zaliczka na Zmartwychwstanie Polski, tak pomnik męczeństwa jest już nie tylko świadectwem, lecz i ewangelizatorem... A zatem ma wpływ realny na nasze losy. Na losy naszej Ojczyzny.

Alleluja, Alleluja - niechaj zabrzmi Alleluja.

Żródła:
Sąd nad pomnikiem KL Warschau cz. I (TV Trwam)
Sąd nad pomnikiem KL Warschau cz. II

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz