poniedziałek, 26 marca 2012

Zamiast nekrologu śp. sędzi Marii Trzcińskiej (2)

CZAS NA GODNY POGRZEB
BEZWSTYDNA WARSZAWO !


Społeczny Komitet Obrońców Przed Kremacją Szczątków Doczesnych SP. Sędzi Marii Trzcińskiej wyraża oburzenie i sprzeciw z powodu zamiaru nikczemnej kremacji, niezgodnej zarówno z polskim obrządkiem katolickim, jak też i wolą samej zmarłej, albowiem sędzia była przeciwniczką kremacji pogrzebowej.

W przypadku sp. Marii Trzcińskiej, która przez całe swoje życie zajmowała się dokumentowaniem spalania mordowanych Polakow, jej własna kremacja - przybiera wymiar niegodziwego, upiornego pochówku.

Dla przypomnienia; w Obozie Zagłady KL Warschau, spalaniem zwłok polskich, zajmowało się specjalne SS-Leichenverbrennungskommando, wykorzystujące do tej najgorszej pracy wieźniów żydowskich. Czy w przypadku bolesnej śmierci Sędzi Niezłomnej, symbol Leichenverbrennungskommando ożyje na nowo?


W imieniu Społecznego Komitetu Obrońców Przed Kremacją Szczątków Doczesnych SP. Sędzi Marii Trzcińskiej podpisali: (*)


* * *


Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie
List otwarty


Pogrzeb śp. Marii trzcińskiej wyznaczyła prokuratura na dzień 29 marca 20012 r. na cmentarzu brudnowskim. Msza święta będzie odprawiona o godz 11. 30 w kosciele św. Katarzyny na Służewiu.

Jako przyjaciel sędzi Marii Trzcińskiej - o kontaktach wzajemnych w wymiarze kilku godzin rozmów telefonicznych miesięcznie - domagam się:
1.Pobrania przed uroczystościami pogrzebowymi sędzi, materiału genetycznego DNA ze szczątków ludzkich, spoczywających w grobowcu, uznanym za grobowiec rodziców sędzi Marii Trzcińskiej i porównanie go z materiałem genetycznym Marii Trzińskiej.
2. Pobrania materiału genetycznego DNA od osoby uznanego za stryja, bratanicę i bratanka sędzi i porównanie go z materiałem genetycznym Marii Trzcińskiej.

Prośbę swoją motywuję tym, że są przesłanki, które mówią, że prokuratura powinna się kierować najwyższą fachowością, popartą metodą naukową na miarę bieżącego czasu, szczególnie gdy mają miejsce najmiejsze choćby wątpliwości, a szczególnie tego typu, kiedy domniemana siostrzenica Marii Trzcińskiej, nie zna jej domniemanego stryja, lub takie, że nikt z przyjaciół sędzi, nie słyszał wcześniej o odnalezionej już po jej śmierci rodzinie, jak również i takie, że sędzia zwierzała się swej przyjaciółce - prof. M. Creech-Modelskiej, że nigdy nie miała w swoim życiu siostry.

Same okoliczności odnalezienia rodziny sędzi Marii Trzcińskiej, wzbudzają także duże wątpliwości, które pokrótce wymienię:
Dlaczego to policja nie poslużyła się policyjnymi wywiadowcami w środowisku miejsca urodzenia sędzi, tylko przekazała w tym celu do dyspozycji kserokopię z jej dowodu osobistego postronnym osobom, w dodatku wśród których znajdowali się osobnicy mogący uchodzić za męty społeczne, jak chociażby Sławomir Zakrzewski – aresztowany niegdyś za zakłócanie porządku publicznego w czasie składania wieńca przy grobie ks. Jeżego Popiełuszki przez Lecha Kaczyńskiego – prezydenta Polski. Pan Sławomir Zakrzewski zasłynął niegdyś z prowokujących zachowań pod Episkopatem Polskim, jak również z filmu znieważającego śp. Marię Trzcińską.

Pani sędzia rozważała wystąpienie z pozwem do sądu przeciw S. Zakrzeskiemu, lecz ostatecznie doszła do wniosku, że tego typu agenturalne w charakterze wystąpienia, mają na celu odwrócenie jej energii od sprawy KL Warschau i uwikłania w to miejsce w procesy. Odnośnie pana Sędeckiego, to cóż to za przyjaciel sędzi, który jawi się teraz jej przyjacielem , lecz wcześniej, zniesławiał sędzię filmem właśnie z Zakrzewskim.

Innym „przyjacielem” Marii Trzcińskiej, który pomagał znaleźć stryja sędzi - niewiele starszego od niej samej - jest niejaki Jan Rudziński. Takim dziwnym zbiegiem okoliczności, pani sędzia Maria Trzcińska, przestrzegała przed nim w ostatnich Rozmowach Niedokończonych w Radio Maryja (min. 11). Doprawdy to nie pojęte, że takie osoby, działają na zlecenie, lub przynajmniej za przyzwoleniem prokuratury, mającej przecież do dyspozycji profesjonalnych, policyjnych wywiadowców, cieszących się społecznym zaufaniem.

Tak się dziwnie składa, że inny pan, odnajdujący siostrzenicę sędzi – Władysław Terlecki – również należy do ludzi, przed którymi przestrzega sędzia Maria Trzcińska w tychże, ostatnich Rozmowach Niedokończonych i czyni to po raz pierwszy, a jednocześnie ostatni. A przy tym, wiedząc, że nie mam właściwości łatwego zapamiętywania imion, dat, nazwisk... - w rozmowach ze mną wymieniała tych panów wielokrotnie, co miało zresztą wydźwięk w pisanych prze ze mnie polemicznych artykułach dotyczących spraw związanych z upamiętnieniem Obozu Zagłady KL Warschau.

Dziwnie się również składa, że śledztwo związane ze śmiercią sędzi Marii Trzcińskiej, wraz z ustalaniem jej tożsamości, trwało aż kilka miesięcy, w przeciwieństwie do pośpiechu w pochówku z chwilą - wzbudzającego w opinii publicznej wątpliwości – niespodziewanego odnalezienia jej rodziny. Ponieważ istnieją przy tym społeczne wątpliwości co do metod śledczych, domagam się naukowego ich potwierdzenia przy pomocy DNA – eliminującego wszelkie potencjalne plotki i zarzuty względem prokuratury.

Takim właśnie doskonałym momentem na pobranie materiału genetycznego ze szczątków domniemanych rodziców śp. sędzi Marii Trzcińskiej, było by otwarcie planowanego na jej pochówek grobu na cmentarzu brudnowskim.

Jednocześnie informuję, że powołuję Społeczny Komitet Przyjaciół śp. Sędzi Marii Trzcińskiej, mający za zadanie wymóc na prokuraturze naukowe potwierdzenie wyników śledztwa.Wcześniejsza notka poświęcona śmierci śp. Marii Trzcińskiej

8 komentarzy:

 1. Dziwi mnie bardzo fakt że Msza sw pogrzebowa jest przewidziana w kościele przy ul. Fosa na Słuzewiu a pochówek na cmentarzu bródnowskim.Przecież jest to dokładnie z drugie strony Warszawy.Przejazd na czas pochówku z kościoła na cmentarz w godzinach szczytu przynajmniej komunikacją miejską z pewnością będzie problematyczny.Dlaczego akurat ten kościół i kto go wybrał. Tym bardziej jeśli daleko to powinien być kościół sw Stanisława przy ul. Bema ,tam gdzie odbywały sie comiesięczne Msze św z udziałem Pani Sędzi w intencji pomordowanych w KL Warschau a później uroczyste przejscie pod Pomnik Pomordowanych na Skwer Alojzego Pawełka. Dla mnie to wygląda na nieczystą sprawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z Panem w 100%, ze msza sw. pogrzebowa, powinna sie odbyc w kosciele sw. Stanislawa na Bema, gdzie pani sedzia bywala kazdego 9 dnia miesiaca i skad procesje szly pod pomnik Meczennikow KL Warschau przy skwerze Alojzego Pawelka.

   Inicjatywa odciagniecia zalobnikow od komor gazowych i skweru Alojzego Pawelka, musiala nalezec do pana Wladyslawa Terleckiego, ktory jeszcze za zycia odciagal ludzi od tego miejsa.

   Jeszcze smutniejsze jest, ze powstalo niejako Leichenverbrennungskommando, ktore spala sedzie Marie Trzcinska dla oszczednosci, jeszcze przed msza pogrzebowa, co jest niezgodne z tradycja katolicka i wskazaniami Episkopatu.

   Usuń
 2. Panie Wojciechu,
  To jest cos gorszego niz Leichenverbrennungskommando. To jest inny rytual. Jaki? Otoz judaizm zakazuje kremacji, ale panstwo Izrael raz zrobilo od tej zasady wyjatek: w roku 1962 po wykonaniu wyroku smierci dokonano kremacji ciala hitlerowskiego funkcjonariusza Eichmanna. Wlasnie kremacja byly dodatkowym upokorzeniem! Dodajmy do tego, ze zupelnie inaczej judaizm traktuje zwierzeta skladane w ofierze w swiatyni - ich ciala sa spopielane. A goje to znaczy bydlo...
  To bedzie akt zemsty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale niech Pan pamieta, ze to glownie Polacy taka bufetowa wybieraja.

   Usuń
 3. Nazywam sie Eugeniusz Sendecki i zostalem wymieniony w w/w wypowiedzi, z ktora sie zreszta nawet czesciowo zgadzam - bo jest w niej wiele waznych informacji. Bardzo prosze Pana Kozlowskiego o pilny kontakt na maila; endecki@wp.pl i/lub przez telefon +48 601 787 407.
  z wyrazami szacunku
  /-/
  Eugeniusz Sendecki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadzwonie jutro bo jestem wykonczony (4 w nocy)

   Usuń
  2. Pan Sedecki uscislil, ze znieslawiajacy sp. Marie Trzcinska film nakrecil p. Kurzeja.

   Zamieszczam tez notke jaka mi podeslal: Nazywam sie Eugeniusz Sendecki i zostalem wymieniony w zamieszczonej na forum Fronda.pl wypowiedzi Pana Kozłowskiego, z ktora sie zreszta nawet czesciowo zgadzam - bo jest w niej wiele prawdziwych informacji.
   Chodzi o wątek "Zamiast nekrologu śp. sędzi Marii Trzcińskiej." zainicjowany przez uzytkownika "Zenek1"
   W związku jednak z nieścisłościami konieczne jest uzupełnienie. Otóż - również nie podoba mi się pomysł, żeby ciało Św. Pam. Sędzi Marianny (Marii) Trzcińskiej bylo skremowane. Poprosiłem już Pana Pana Kozlowskiego o pilny kontakt na maila; endecki@wp.pl i/lub przez telefon +48 601 787 407 i właśnie przed chwilą spokojnie o tyym rozmawialiśmy.
   Z powodów dawnych zaszłości nie mogę publikować swobodnie na forum Frondy (FF), ale proszę o zamieszczenie tego mojego oświadczenia. Sędzi Trzcińskiej nie poznałem osobiscie za Jej życia, o nalezytym upamiętnieniu KL Warschau wiedzialem tyle, że Siłom Antypolskim zależy na zatajaniu prawdy i odwlekaniu nalezytego upamietnienia. Jednak co do w kwestii prac przy upamietnieniu KL Warsachu pozostawałem na uboczu, gdyż w Warszawie zamieszkuję dopiero od 2000-go roku, pochodzę z Zamojsczyzny (Tyszowce - Tomaszów Lubelski) i niezręcznie mi bylo się w tę sprawę angażować - właśnie z tego powodu.
   Zainterweniowałem osobiscie już po odnalezieniu ciała, gdy wśród narodowców warszawskich pojawiły się dez-informacje, że Pani Sędzia nie była Polka, lecz Żydówką i że ma być pochowana na warszawskim kirkucie. Sfinansowałem kilku działaczom patriotycznym narodowości polskiej wyprawę do miejsca pochodzenia Zmarłej - czyli do Mroczkowic koło Rawy Mazowieckiej. O tych ustaleniach powstał film "POWAZKI I HONORY DLA OBRONCZYNI PAMIECI KL WARSCHAU MARIANNY TRZCINSKIEJ SEDZI POLSKIEJ";
   http://www.youtube.com/watch?v=srDg81HrJ0A
   Bardzo proszę o zamieszczenie tej mojej wypowiedzi na forum Fronda.pl (FF)
   z wyrazami szacunku
   /-/
   Eugeniusz Sendecki

   Usuń
 4. Taaa, w filmie wystapił pan Zakrzewski ,film nakręcił pan Kurzeja a film zamieścił pan Sendecki.Zgadza się?
  A film zniesławiający sedzię Trzcińską jest nadal dostępny. Nie z nami te numery Brunner!

  OdpowiedzUsuń